Lato z książką - podsumowanie

W te wakacje dla najmłodszych Czytelników przygotowano spotkania czytelnicze oraz gry i zabawy ruchowe. Rozpoczęliśmy je razem z Mają i książką Rafała Witka „Maja na tropie jaja”. Szukaliśmy wakacji, czytaliśmy książkę przedstawiającą przygody Mai, rozmawialiśmy na temat podróżowania, co jest niezbędne by wakacje się udały, co trzeba na nie zabrać, czym podróżujemy i jak zachowujemy się w obcych krajach oraz co nam się kojarzy z krajami do których najczęściej podróżujemy. Na koniec spotkania każde dziecko wykonało walizkę marzeń.

Kolejne i kilka następnych spotkań do końca lipca to nawiązanie do twórczości polskiego komediopisarza Aleksandra Fredy. W tym roku w lipcu przypadła 140 rocznica jego śmierci. Pierwsze zajęcia to „Małpa w kąpieli”. Dzieciaki dowiedziały się kim był Fredro oraz co charakteryzuje komedię. Wspólnie czytaliśmy wiersz "Małpa w kąpieli", każdy z dzieciaków wcielił się w rolę niesfornej i ciekawskiej małpki i według swojego pomysłu przedstawił jej historię. Rozmawialiśmy także o zdrowym stylu życia i przygotowaliśmy własne zasady, które powinniśmy przestrzegać aby zdrowo żyć. Na koniec wykonaliśmy ilustrację do wiersza.

Drugie spotkanie pod hasłem "Paweł i Gaweł- jak rozwiązać konflikt?" Na początku krótko przypomnieliśmy sobie kim był Fredro, wspólnie czytaliśmy wiersz "Paweł i Gaweł" a także próbowaliśmy go przedstawiać wcielając się w role głównych bohaterów. Rozmawialiśmy o tym jak zachowywali się mężczyźni z wiersza oraz jakimi cechami się charakteryzowali. Oczywiście nie mogliśmy ominąć tematu morału, jakim kończy się wiersz- "jak ty komu tak on tobie", wszyscy wiedzieli co te słowa oznaczają. Następnie wymienialiśmy przykłady dobrych i złych zachować wobec naszych sąsiadów. Trzecie spotkanie - „Sowa”. Tematem spotkania były sowy, a właściwie, jedna, z wiersza polskiego komediopisarza. Mówiliśmy o złych zachowaniach, o tym jak ludzie powinni się do siebie zwracać i co to znaczy kogoś szanować, a wszystko to na przykładzie Sowy i jej złego traktowania przyjaciół z lasu. Na koniec bawiliśmy się i rysowaliśmy sowy oraz sowie maski.

Ostatnie zajęcia czytelnicze to przygoda z twórczością Brzechwy- Złe nawyki... Najpierw dowiedzieliśmy się kim był Jan Brzechwa. Następnie skupiliśmy się na wierszach Skarżypyta, Samochwała, Kłamczucha i Leń... Nie bez powodu czytaliśmy te wiersze, gdyż ukazały nam one złe nawyki i wady ludzi. Mówiliśmy co jest wadą a co zaletą oraz jak można wyeliminować złe nawyki z naszego życia. Na koniec spotkania odpowiadaliśmy na pytania quizowe dotyczące wierszy Brzechwy a także Dzieciaki wykonywały prace plastyczne- pocztówka z wakacji.

W każdy czwartek odbywały się także spotkania pt. „Gry i zabawy z Huhusiem”, na których razem z najmłodszymi bawiliśmy się- graliśmy w gry planszowe, gry ruchowe a także korzystaliśmy z konsoli Xbox.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy do biblioteki po ciekawe książki, do korzystania z gier planszowych oraz konsoli Xbox.

 

Copyright © 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME