Gimnazjum nr 1

Gimnazjum nr 1 zostało otwarte 1 września 1951 roku jako Publiczna Szkoła Podstawowa w Libiążu Małym. Placówka była 7 klasowa, uczyło się w niej 409 uczniów. W swojej 50-letniej historii szkoła przeszła dwa okresy rozbudowy.

Na początku lat 80-tych w związku z opóźnieniami w budowie nowej szkoły na Osiedlu Flagówka ilość dzieci uczących się w „jedynce” gwałtownie wzrosła (przekroczyła 1000 osób). Nauka odbywała się na trzy zmiany w bardzo trudnych warunkach. Problem ten należało niezwłocznie rozwiązać.

4 stycznia 1984 roku odbyło się w tej sprawie zebranie z udziałem Władz Miasta, dyrekcji szkoły, przedstawicieli Komitetu Rodzicielskiego. Dwukrotnie w swojej historii szkoła przechodziła reorganizację polegającą na odejściu części grona i uczniów do nowych szkół.
Pierwszy raz w listopadzie 1969 roku, kiedy to otwarto Szkołę Podstawową nr 3 oraz po raz drugi we wrześniu 1991 roku, gdy otwarto Szkołę Podstawową nr 4 na Osiedlu Flagówka.

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 28 maja 1999 roku utworzono Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego. W skład Zespołu weszły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Libiążu oraz Gimnazjum nr 1 z oddziałami w Żarkach. W roku 2000 oddział filialny w Żarkach uległ likwidacji, a młodzież przeniesiono do szkoły macierzystej.

Od września 2004 roku szkoła funkcjonuje jako Gimnazjum nr 1.

Opracowanie: Kaszuba Gabriela, Linczowska Jagoda, Szyjka Szymon

   
   

 

Copyright © 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME