Spotkanie z fotografią organiczną

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zaprasza 23 września (środa) o godz. 9.00 na prelekcję: „Fotografia organiczna

Prelekcja stanowić będzie uzupełnienie wystawy FOTOFESTIWAL OPOWIEŚCI ORGANICZNYCH, którą można oglądać na korytarzach oraz w Sali konferencyjnej Biblioteki Głównie. Fotografie powstały w ramach projektu realizowanego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.

W dniach 24 i 27 kwietnia 2015 roku grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, w ramach działalności koła przyrodniczo-turystycznego wzięła udział w niecodziennych warsztatach fotografii przyrodniczo-organicznej poprowadzonych przez Karola Mroziewskiego. Podczas warsztatów uczniowie wykonali zdjęcia bezkamerową techniką fotografii. Obiektem zdjęć były zebrane przez uczestników warsztatów materiały roślinne (dary lasu, łąki, ogrodu), który posłużył do założenia uprawy fotografii organicznej.

Metoda ta jest taką dziedziną działalności, która z pomocą magicznego oddziaływania sił natury (światła, wody, naturalnych roztworów wydzielanych przez rośliny) pozwala z innej perspektywy spojrzeć na fascynujący świat przyrody, a człowiekowi pozwala na bycie twórcą, który poprzez swe działanie odciska swój indywidualny, niepowtarzalny ślad. 

Zapraszamy.

Copyright © 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME