Wystawa fotografii organicznej

Drukuj

Na korytarzu naszej biblioteki i w sali konferencyjnej można oglądać interesującą wystawę FOTOFESTIWAL OPOWIEŚCI ORGANICZNYCH. Fotografie powstały w ramach projektu realizowanego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini.

W dniach 24 i 27 kwietnia 2015 roku grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, w ramach działalności koła przyrodniczo-turystycznego wzięła udział w niecodziennych warsztatach fotografii przyrodniczo-organicznej poprowadzonych przez Karola Mroziewskiego. Podczas warsztatów uczniowie wykonali zdjęcia bezkamerową techniką fotografii. Obiektem zdjęć były zebrane przez uczestników warsztatów materiały roślinne (dary lasu, łąki, ogrodu), który posłużył do założenia uprawy fotografii organicznej. 

Metoda ta jest taką dziedziną działalności, która z pomocą magicznego oddziaływania sił natury (światła, wody, naturalnych roztworów wydzielanych przez rośliny) pozwala z innej perspektywy spojrzeć na fascynujący świat przyrody, a człowiekowi pozwala na bycie twórcą, który poprzez swe działanie odciska swój indywidualny, niepowtarzalny ślad.

Zapraszamy.