Gramy w zielone - następne spotkanie

Dzisiaj ponownie Graliśmy w Zielone. Tym razem gościła u nas osiemnastoosobowa klasa, która bardzo wyraźnie podzieliła się na grupy chłopców i dziewcząt. Panowie zostali Władcami Doliny, Panie zagrały w Ropę z Catanu. Taki podział zaowocował zupełnie innym podejściem do gry, niż w przypadku poprzedniej grupy.

Władców Doliny wygrali najaktywniejsi chłopcy, zaangażowani we współpracę z pozostałymi Rolnikami, Bankiem i Samorządem. Po raz kolejny okazało się, że rywalizacja nie zawsze przynosi najlepsze efekty. Wśród graczy w Ropę z Catanu dominowała tendencja do gromadzenia surowców. Dziewczęta niechętnie wymieniały je na drogi, osady czy miasta. Dominowała postawa posiadania, nie tworzenia, na czym niejednokrotnie gracze tracili. Grę wygrała dziewczyna najbardziej aktywna, wymieniająca karty i najwięcej inwestująca. Po raz kolejny okazało się, że warto być graczem aktywnym.

 Dziękujemy Młodzieży za wspólną zabawę połączoną z edukacją.

Chętne grupy zapraszamy na kolejne wspólne granie. 

Przypominamy, że dysponujemy dwoma grami planszowymi i jedną internetową, a rozgrywki połączone są z ankietą i rozmową edukacyjną ilustrowaną krótkimi filmami animowanymi. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów w szkole. 

Aby zagrać, wystarczy się umówić telefonicznie z Panią Moniką: 32 627 75 77 wew. 25

 

Copyright © 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME