GO-PRO - czyli roboty w bibliotece

Dzisiaj w bibliotece odbyły się warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Gościliśmy m.in. dwie klasy ze S.P. nr 3 oraz jedną gimnazjalną z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Warsztaty prowadziły dwie osoby z Gminnego Ośrodka Programowania GoPro i Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Na zajęciach dzieciaki mogły zapoznać się z planem zajęć i algorytmami dnia codziennego, gdzie prowadzący zrobili krótkie wprowadzenie do nauki programowania.

Następnie zaprezentowali specjalistyczne roboty i zachęcili uczniów do zbudowania swoich. Podzielili całą grupę na trzy mniejsze i rozdali klocki LEGO MINDSTORMS EV3, z których miały powstać niezwykłe roboty, po kilkunastu minutach grupy miały już gotowe swoje dzieła i mogli zacząć je programować. Każdy z zapartym tchem śledził etapy programowania by móc ze swojego robota stworzyć niezwykłe dzieło, które można sterować. Na sam koniec odbyły się grupowe zawody zbudowanych przez dzieci robotów. 

W międzyczasie trwało także spotkanie dla dorosłych, było to informacyjno-doradcze spotkanie, podczas którego została zaprezentowana działalność Gminnych Ośrodków Programowania „GO_PRO!”, oraz sposoby i zasady finansowania tego rodzaju przedsięwzięć w bibliotekach. Pan, który rozmawiał z naszymi gośćmi chciał zwrócić uwagę na korzyści płynące z nauki programowania dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz rozwoju lokalnego, a także na szansę wykorzystania potencjału bibliotek w tym obszarze.

Dziękujemy za ciekawe doświadczenia, informacje i za obecność.

Copyright © 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME