Czytelnia Główna

Czytelnia udostępnia na miejscu: encyklopedie, słowniki, atlasy, przewodniki, opracowania regionalne oraz prasę. Aktualnie dostępne czasopisma to: Przełom, Kurier Libiąski, Śladami Świętej Barbary, Polityka, Gazeta Wyborcza, Twój Styl, Avanti - idziemy na zakupy, Wysokie Obcasy Extra, Moda na Zdrowie, Gigant Poleca, Twórcze Inspiracje, Moje Mieszkanie, Kobieta i Życie oraz Mój Ogródek. Oferta, zgodnie z oczekiwaniami czytelników, będzie systematycznie powiększana.

Nowe, przestronne wnętrze oferuje wygodne miejsce do nauki czy odpoczynku przy lekturze, dostęp do bezprzewodowego WI-FI oraz możliwość pracy na tablecie IPad. W Czytelni znajduje się specjalne stanowisko komputerowe przeznaczone dla osób słabowidzących. Dla stałych czytelników prasę udostępnia się także do domu na okres 1 tygodnia.

   

 

 

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa wyposażona jest w sześć stanowisk komputerowych z zainstalowanym systemem Windows 10, zestawy słuchawek i dwa tablety graficzne.

Oferuje możliwość zeskanowania zdjęć i dokumentów, które można przenieść na własny nośnik, a w ramach usługi płatnej: kserowanie i drukowanie materiałów (czarno-białych i kolorowych).

W czytelni są także przyjmowane ogłoszenia drobne do Tygodnika "Przełom". Można również zakupić jego aktualny numer.

Obecnie w czytelni można zapisać się na darmowy kurs na… angielski! Setki filmów, edukacyjnych gier, foto-lekcji i interaktywnych ćwiczeń z angielskiego czekają na dzieci w bibliotece w Libiążu.

Bezpłatny, e-learningowy kurs FunEnglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Łączy naukę z zabawą, co pozwala szybko zdobywać kolejne umiejętności językowe. Dzieci mogą korzystać z niego samodzielnie - potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy zobaczyć pierwsze efekty nauki. Kurs FunEnglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym w ramach projektu „FunEnglish w bibliotece”, prowadzonego przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteka w Libiążu dołączyła do czwartej edycji tego przedsięwzięcia. Kurs FunEnglish.pl to dobry sposób na zainteresowanie nauką angielskiego tych dzieci, które na co dzień w bibliotece grają w gry komputerowe. Informacji na temat kursu FunEnglish.pl udziela bibliotekarz w Czytelni Komputerowej biblioteki; tel. 32 627 75 77 wew. 25

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Copyright © 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME